Menu
Ako sa robí diera do sveta
Ak niekto chce urobiť niečo zaujímavé či nové, čo ešte nikto neurobil a má jasný cieľ, tak je na najlepšej ceste niečo na tomto svete zmeniť.
Ľudia už vymysleli veľa zlepšovákov, vynašli veľa vynálezov, objavili nové druhy rastlín, zvierat alebo napríklad hornín, ale nikto z nich vám určite nepovie, ako k tomu došlo. Je veľa ľudí, čo majú veľké plány, ale väčšina z nich, hoci by mohli dokázať veľké veci, nemajú vôľu ísť ďalej za svojim cieľom a dotiahnuť to do konca.
Ak chce človek dokázať veľkú vec a nevie ako na to, tak by mal vlastný plán ako dôjsť za svojím cieľom. Diera do sveta nejde urobiť zo dňa na deň, to nie je o tom, že si nejaký traktorista dá na vlečku králikáreň a myslí si, že jeho pojazdná králikáreň je niečo extra a všetci budú chcieť tiež pojazdnú králikáreň, a on zbohatne na patente. To sa traktorista pekne mýli a s týmto prístupom bude do konca života jazdiť vo svojom Zetore tam a späť po poli a orať a orať a orať...
Ja by som to vzal z inej stránky - môj najväčší nápad, ako urobiť dieru do sveta, bol, keď mi napadlo, že by som vymyslel prístroj, ktorý by bol schopný nahrať všelijaké vety, texty či čokoľvek iné, čo by sa dalo nejakým spôsobom importovať do ľudskej pamäti. Tento prístroj by som nazval Inframozog.
Predstavoval som si to tak, že by ten prístroj bol niečo podobné ako kreslo v zubárskej ordinácii, len na hlavu by vám nasadili takú prilbu, v ktorej by pulzovali infračervené vlny, ktoré nejakým spôsobom prenesú dáta do ľudského mozgu.
Študenti by sa nemuseli učiť, len by si zašli na Inframozog, v čakárni by si naprogramovali, čo všetko chcú vedieť a po nadobudnutí nových vedomostí by za službu zaplatili a šli múdrejší domov. Pre všetkých ľudí na svete by to bola ohromná výhoda. Ľudia by sa lepšie dorozumievali, všetci by mohli vedieť jazykov, koľko si zaplatia. Na uliciach by ste sa s každým dohovorili bez toho, aby ste sa niekoho pýtali, kde je napríklad v meste tržnica a on by vám povedal, že nevie, čo to je, kde to je a kto to je tržnica.
Všetci ľudia by túto výhodu ocenili, aj keď múdrejší ľudia, ktorí Inframozog nepotrebujú, by právom mohli byť naštvaní, že sa im všetci menej bystrí vedomostne vyrovnajú, ale na druhú stranu by si mohli byť všetci ľudia aspoň znalostne rovní.
Každý by chcel rozvinúť svoje schopnosti na Inframozgu a ja by som vďaka tomuto vynálezu mohol konečne preraziť a dokázať všetkým, že som schopný urobiť dosť veľkú dieru do sveta na to, aby si moje meno všetci pamätali.
Zdroj: štipa, 18.07.2024
Slohová práca Ako sa robí diera do sveta v češtine?
Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:
Diskusia ku slohové práci
Ako sa robí diera do sveta
Aktuálne poradie súťaže
-
Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Štítky
Výklad Vianoce charakteristika Lakomec balada Maco Mlieč Janko Kapitánova dcéra Ťapákovci návštěva opis Janko Kraľ Antigona pes Pavol láska Ezop Hájnikova žena Marína Malý princ Hamlet príhovor úvaha Martin jan Harry Potter
Český-jazyk.cz - novinky
- Čitateľský denník: Jiří Wolker - Růměnec (rozbor básně)
- Čítanka: Jiří Wolker - Růměnec (Mladistvé práce veršem)
- Životopis: Miguel de Unamuno
- Slohová práca: Kolja: Filmový příběh o lásce, porozumění a lidskosti
Server info
Počítadlo: 6 681 318
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.sk › Slovenský-jazyk.sk
© 2018-2024 Slovenský-jazyk.sk - program: Ing. Tomáš Souček, správa obsahu: Mgr. Nikola Lackovičová, design: Aria-studio.cz Autori stránok Slovenský-jazyk.sk nezodpovedajú za správnosť obsahu tu uverejnených materiálov! Práva na jednotlivé príspevky vlastní prevádzkovateľ servera Slovenský-jazyk.sk! Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti
Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.