Menu
Interupcia
Vybrala som si tému, ktorá je bližšia skôr ženám. Ide vlastne o ne, o ich deti! Ale tým by som nijako nechcela krivdiť mužom. Mnoho z nich túto tému rieši na vysokej úrovni. Je dôležité zmieniť, že v mnohých krajinách je interupcia skutočným TABU a nie je dovolená.
Je to vlastne dobre alebo zle? Je v poriadku, keď sa žene narodí dieťa trpiace Downovým syndrómom, alebo je inak postihnuté, hoci lekári o tom vedeli už pred narodením? Bude jeho "život" životom?
Pokiaľ by som sa ja sama dostala do takejto situácie, asi by pre mňa bola interupcia riešením. Hoci presne neviem - možno sa postupom času môj názor zmení. Už niekokoľkokrát som si kládla otázku, či je interupcia vraždou.
Chápem, že s narodením bábätka sa človeku zmení celý život. Ubudne voľného času, ktorý trávime pre nás veľmi dôležitými vecami, a v neposlednom rade sa zvyšujú výdavky v rodinnom rozpočte. Zdravé dieťatko potrebuje množstvo starostlivosti. A čo potom postihnuté? To vyžaduje dvakrát toľko pozornosti. S tým narastajú aj starosti... Sú nutné časté návštevy u lekárov a stresujúce čakanie na výsledky vyšetrení. Keď sa dieťa, ľudovo povedané, "vypiple" do plnoletosti, býva často nesvojprávne. Dá sa tomu hovoriť šťastný život...?
Keď sa pred dvadsiatimi rokmi narodilo dieťa v treťom mesiaci tehotenstva, nemalo žiadnu šancu na prežitie. Ale v dnešnej dobe sú možnosti na záchranu dieťaťa aj pri váhe 300 gramov. Potraty sa robia do dvanásteho týždňa tehotenstva, z čoho vyplýva, že tak staré dieťa by lekári mali šancu zachrániť, keby bol vyvolaný umelý pôrod. Sú ženy, ktoré sa snažia celú večnosť otehotnieť, a keď sa im to konečne podarí, musia ísť na potrat kvôli komplikáciám... hoci ich jediným prianím je mať bábätko, byť s ním pri prvých slovách, krôčikoch, problémoch. Iné otehotnejú, ani nevedia, ako, a tiež idú na potrat, aj keď majú úplne zdravé dieťa. Nie však zo zdravotného hľadiska, ale len zo svojej vôle. Ženy v súčasnosti začínajú s materstvom v priemere okolo dvadsiateho siedmeho roku. Uprednostňujú viac kariéru a "pohodlný" život bez veľkej starosti a zodpovednosti, akou je dieťa. No a keď im túto cestu skrížia dva pásiky na tehotenskom teste, jednoducho zájdu na gynekológiu...
Aká je to spravodlivosť?
Nuž...
Žijeme v demokratickom štáte, kde sa každý môže rozhodnúť podľa svojich potrieb a vlastnej vôle. Podľa mňa je v poriadku, že je interupcia u nás dovolená. V mnohých prípadoch by sa matky o deti nedokázali postarať, dať im potrebnú lásku, a dostatočne ich pripraviť na život, pretože samy vo svojom živote ešte nemajú jasno.
Zdroj: Maky, 08.11.2019
Slohová práca Interupcia v češtine?
Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:
Diskusia ku slohové práci
Interupcia
Aktuálne poradie súťaže
-
Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.
Štítky
príhovor Janko návštěva opis Antigona úvaha Pavol Marína Hamlet Ťapákovci balada Vianoce láska Malý princ charakteristika Janko Kraľ Kapitánova dcéra Hájnikova žena pes Harry Potter Ezop Martin Lakomec jan Výklad Maco Mlieč
Český-jazyk.cz - novinky
- Čitateľský denník: Jiří Wolker - Růměnec (rozbor básně)
- Čítanka: Jiří Wolker - Růměnec (Mladistvé práce veršem)
- Životopis: Miguel de Unamuno
- Slohová práca: Kolja: Filmový příběh o lásce, porozumění a lidskosti
Server info
Počítadlo: 6 681 371
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.sk › Slovenský-jazyk.sk
© 2018-2024 Slovenský-jazyk.sk - program: Ing. Tomáš Souček, správa obsahu: Mgr. Nikola Lackovičová, design: Aria-studio.cz Autori stránok Slovenský-jazyk.sk nezodpovedajú za správnosť obsahu tu uverejnených materiálov! Práva na jednotlivé príspevky vlastní prevádzkovateľ servera Slovenský-jazyk.sk! Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.
Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti
Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.