SLOVENSKÝ JAZYK Literatúra aneb študentský underground - čitateľský denník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmov - www.slovensky-jazyk.skwww.slovencina.net Publikovanie alebo ďalšie verejné šírenie obsahu servera Slovenský-jazyk.sk je bez písomného súhlasu prevádzkovateľa výslovne zakázané! Použitie výhradne len pre osobné účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnotenie práce slohovky

Aktuálna známka: 1.00
Hodnotené: 1x Prosím, ohodnoť prácu

Učebňa, ktorú mám najradšej

Moja najobľúbenejšia učebňa je dvestošestnástka. V tejto učebni sa učí slovenčina a dejepis. Najčastejšie v nej sídli pani učiteľka Taichmanová. Keďže je pani učiteľka Taichmanová moja triedna učiteľka, tak do tejto učebne dejepisu nechodím len na slovenčinu a dejepis, ale aj na piatkovú dvadsaťminútovku.

Steny učebne sú natreté čistobielou farbou a krásnym svetlozeleným sfarbením. Keby sa postupovalo doprava od veľkej drevenej katedry, nad ktorou zdobí stenu magnetická, rašelinovo sfarbená nástenka s fotografiami starovekého Grécka, ktoré práve preberáme na dejepise, dostali by sme sa k dominante tejto triedy: k veľkej čiernej tabuli.

Na túto tabuľu sa píše bielou kriedou - upozorňujem na to, lebo hneď vedľa nej visí na stene ešte biela interaktívna tabuľa, na ktorú sa nepíše žiadnou kriedou, ale špeciálnym perom. Keď postúpime ďalej doprava, kde už zahneme za roh, zbadáme drevenú skriňu. Na skrini stále držia nalepené letopočty významných dátumov dejepisu. Nejaké učebnice v nej ležia tiež. V sklenenej vitríne na nás pozerajú sošky a kamene, ktoré sa používajú pri výuke. Vo výklenku napravo od skrine stoja biele dvere, polepené všelijakými plagátmi. Okrem umývadla a ďalšej drevenej skrine už tu nie je na čo upozorniť. Snáď len lavice, ktoré sú rozmiestnené skoro po celej ploche triedy.

Mám túto učebňu najradšej, pretože stoličky, prirazené k laviciam, o ktorých som vám už hovorila, pôsobia na moje telo veľmi pohodlne a celá trieda budí útulný dojem.

Vytlačiť (Ctrl+P) Stiahnuť v PDF

Zdroj: Týna, 03.04.2024

­­­­

Slohová práca Učebňa, ktorú mám najradšej v češtine?

Českú verziu tejto slohovej práce nájdete na adrese:

­­­­

Diskusia ku slohové práci
Učebňa, ktorú mám najradšej




­­­­

Aktuálne poradie súťaže­

  1. Súťaž o zaujímavé ceny pre vás pripravujeme od januára 2026!
    Napriek tomu môžete aj v tomto období do našej databázy pridať vlastnú prácu.



­­­­

Server info

Počítadlo: 6 634 310
Odozva: 0.01 s
Vykonaných SQL dotazov: 3
Návštevnosť: TOPlist.skSlovenský-jazyk.sk




Mapy webu Čitateľský denník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelia Dôležité informácie Podmienky používania - Vylúčenie zodpovednosti


Slovenský-jazyk.sk (alebo tiež Slovenčina.net) vznikol ako pridružený študentský portál známeho českého servera Český-jazyk.cz. Oba projekty majú rovnakého prevádzkovateľa a snažia sa svojim návštevníkom ponúknuť v čo najkvalitnejšej forme čo najviac materiálov a textov z oblasti slovenského jazyka (čitateľské denníky, čítanku, životopisy, slohové práce a v neposlednom rade tiež slovníček pojmov z literatúry a gramatiky). Vlastnoručne spracované študijné materiály (ako napríklad rozbory diel alebo interpretácie básní, eseje, výpisky z knižiek atď.) môže do našej databázy pridať ktokoľvek - text možno jednoducho pridať cez interaktívny formulár, ktorý nájdete na stránke Pridať svoju prácu. Značnú časť obsahovej náplne Slovenský-jazyk.sk tvoria odborne preložené texty do spisovnej slovenčtiny z českého servera Český-jazyk.cz.

Overovací kód Opište kód z obrázku (iný kód ↑)